Wyjazd do Świnoujścia? Zadbaj o odpowiedni nocleg

Wyjazd do Świnoujścia? Zadbaj o odpowiedni nocleg

Wakacje i czas urlopu to dla większości z nas długo wyczekiwana beztroska i upragniony wypoczynek. Wielu z nas nie wyobraża sobie udanych wakacji bez wyjazdu nad polskie morze. Bardzo często zastanawiamy się jaką miejscowość nad Bałtykiem wybrać aby jak najlepiej wykorzystać swój pobyt nad morzem. Warto zdecydować się na spędzenie urlopu w Świnoujściu. To miasto, które oferuje niezwykłe atrakcje turystyczne oraz bogatą ofertę noclegową dostosowaną do potrzeb każdego turysty.

Atrakcje turystyczne w Świnoujściu

Świnoujście uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych kurortów nadbałtyckich mający status uzdrowiska. Miasto jest położone pomiędzy Morzem Bałtyckim, Zalewem Szczecińskim oraz rzeką Świną i słynie z niezwykle bogatej oferty atrakcji turystycznych. 

Podczas pobytu w Świnoujściu warto wybrać się na najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu mierzącej aż 68 metrów. Żeby wejść na jej szczyt trzeba pokonać aż 300 schodów. W pobliżu głównej promenady miasta rozciąga się przepiękna piaszczysta i bardzo czysta plaża licząca nawet do 100 metrów szerokości. Możemy też zaplanować dłuższy spacer brzegiem morza w stronę falochronów ze słynną Stawą Młyny. Z kolei w razie mniej sprzyjającej pogody warto odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, chatę rybacką czy forty twierdzy Świnoujście.

Formy wypoczynku w Świnoujściu 

Świnoujście to idealne miejsce zarówno dla miłośników biernego wypoczynku jak i dla bardziej aktywnych turystów. Na zwolenników aktywnego wypoczynku czeka unikalny nadbałtycki szlak rowerowo- pieszy biegnący aż do miejscowości Banain w Niemczech. Po niemieckiej stronie szlaku mamy dostęp do jednego z najpiękniejszych odcinków wybrzeża Bałtyku. Świnoujście to także raj dla pasjonatów sportów wodnych, którzy mogą skorzystać ze spływów kajakowych oraz idealne miejsce do uprawiania żeglarstwa. 

Oferta noclegowa w Świnoujściu 

Świnoujście oferuje niezwykłe bogatą ofertę noclegową dostosowaną do potrzeb nawet najbardziej wymagających turystów. Na szczególną uwagę zasługują apartamenty Świnoujście z widokiem na morze. Nowoczesne apartamenty są zlokalizowane na osiedlu Baltic Park Plaża mieszczącym się na wydmach pomiędzy promenadą a plażą. Apartamenty składają się z salonu połączonego z bogato wyposażoną kuchnią, sypialni oraz łazienki. Do dyspozycji gości pozostaje również bardzo przestronny balkon z częściowym widokiem na morze. Goście mają zapewniony stały dostęp do bezprzewodowego internetu oraz miejsca parkingowego w garażu podziemnym. Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie z pewnością sąsiadujący bezpośrednio z budynkiem apartamentu plac zabaw. Dla miłośników zwierząt istnieje również możliwość zarezerwowania pobytu wspólnie ze swoim zwierzakiem. Na uwagę zasługują również kompleksy apartamentów Apart Park i Baltic Fort położone w uzdrowiskowej części miasta w otoczeniu Parku Zdrojowego,który jest położony zaledwie 100 metrów od plaży tuż przy znanej promenadzie. Ciekawym wyborem będzie również pobyt w nowoczesnym budynku apartentowym Lissa z dostępem do windy, który znajduje się w nadmorskiej części miasta, zaledwie 300 metrów od plaży oraz w ekskluzywnym apartamencie czteropokojowym Casa Marina oddalonym zaledwie 300 metrów od przepięknej plaży.