Technologia podróżnicza w świecie po COVID

Technologia podróżnicza w świecie po COVID

Skutki ogólnoświatowej epidemii wirusa i powszechnej blokady pogrążyły światową gospodarkę w kryzysie. Przewidywano, że gospodarka amerykańska  skurczy się w tym roku o 6,1% , podczas gdy gospodarka światowa ma skurczyć się o 5,2%.

To sprawia, że ​​obecny klimat gospodarczy jest gorszy niż recesja, która miała miejsce podczas II wojny światowej. Recesje charakteryzują się kilkoma kluczowymi czynnikami, takimi jak spadek dochodów osobistych, masowe bezrobocie oraz spadek wielkości sprzedaży hurtowej i detalicznej. Te z kolei odbijają się na sektorach takich jak podróże.

Branża turystyczna zależy od innych sektorów, takich jak hotelarstwo, handel detaliczny i żywność. A jeśli te branże zostaną zmuszone do zamknięcia, stan transportu będzie trudniej wrócić na właściwe tory.

Na szczęście ostatnie innowacje technologiczne pozwoliły branży turystycznej na powrót do zdrowia i kontynuację działalności.

W tym artykule wymienimy pięć nowych rodzajów technologii, które są wykorzystywane w branży turystycznej w świecie post-COVID:

Technologia zbliżeniowa

Aby zmniejszyć niepotrzebny kontakt, do codziennych operacji wdrażanych jest coraz więcej urządzeń bezstykowych. Na przykład płatności zbliżeniowe są obecnie preferowaną formą płatności. Jest to bezpieczniejsze niż wymiana rachunków, a także wygodniejsze.

Inne przykłady technologii zbliżeniowej obejmują drzwi bezkontaktowe, windy, a nawet aplikacje do zdalnego dostępu.

Ostatnia pozycja jest przydatna dla gości hotelowych, którzy chcą wyłączyć światło lub telewizor w swoim pokoju bez konieczności dotykania powierzchni.

Technologia monitorowania zgodności

Zarówno turyści, jak i mieszkańcy muszą dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Aby to zapewnić, instytucje włączają do swoich obiektów urządzenia monitorujące zgodność. Jednym z takich przykładów jest silnik rozpoznawania twarzy, który może wskazać, czy dana osoba nosi maskę.

Stosuje się również kamery termowizyjne, które mierzą temperaturę poszczególnych osób przed wejściem do obiektu.

Usługi wykrywania lokalizacji są również przydatne w śledzeniu kontaktów. Kiedy dana osoba uzyska wynik pozytywny, usługi śledzenia pomagają wyznaczyć jej trasę i określić liczbę osób, z którymi miała kontakt.

Technologia dezynfekcji i sterylizacji

Spraye dezynfekujące i oczyszczacze powietrza są wdrażane w wysokowydajnych urządzeniach czyszczących, aby szybko zabić wszelkie patogeny w powietrzu. Są przydatne w szpitalach, hotelach i restauracjach.

Oprócz tego coraz więcej osób  kupuje roboty sprzątające .

W szczególności firmy wykorzystują je do obniżania kosztów pracy. A ponieważ większość robotów czyszczących może czyścić tylko podłogi, ekipy sprzątające mogą poświęcić więcej czasu na dezynfekcję powierzchni wrażliwych na dotyk, takich jak klamki, przyciski windy i włączniki światła.

Ulepszona sprzedaż i marketing online dla firm turystycznych

Wraz z pojawieniem się „nowej normalności” firmy podróżnicze i turystyczne musiały zmienić swoje strategie marketingowe. Może to obejmować zmiany w ich taktyce optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, zmiany w pakietach w celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa klientów oraz zwiększoną elastyczność w zakresie zmiany rezerwacji i zmiany harmonogramu.

Taka zmiana wymagałaby wielu badań i ponownej kalibracji oprogramowania firmy.

Dlatego oferujemy  kompletny pakiet systemu rezerwacji online  dla biur podróży, aby pomóc im w wyzdrowieniu po COVID, więc koniecznie go sprawdź!

VR Travel

Wreszcie, wiele miejsc turystycznych oferuje alternatywę dla podróżowania za granicę. Ci, którzy utknęli w domu z błędem podróży, mogą zdecydować się na poznanie niektórych z najbardziej znanych miejsc turystycznych na świecie przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości.

Muzea, parki przyrody i inne atrakcje oferują 360-stopniowe doświadczenia, które, miejmy nadzieję, zachęcą ludzi do złożenia wizyty po zakończeniu pandemii.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać  rozwiązania i konsultacje w zakresie technologii podróży . Możemy pomóc instytucjom turystycznym i hotelarskim zaplanować dystrybucję podróży i strategie marketingowe. Dzięki naszej najnowocześniejszej technologii z pewnością wyprzedzisz konkurencję.