Planujesz weekend w Poznaniu? Parkuj z głową!

Planujesz weekend w Poznaniu? Parkuj z głową!

Poznań to jedno z najchętniej odwiedzanych polskich miast – zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Każdy, kto planuje tu weekend i wybiera się do stolicy Wielkopolski samochodem, powinien wcześniej pomyśleć o kwestiach związanych z parkowaniem.

Parkowanie w Poznaniu – z czym są problemy?

Poznań należy do grona najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, co koniecznie trzeba mieć na uwadze. Znalezienie wolnego miejsca w centrum, gdzie można zostawić samochód, zajmuje średnio ok. 40 minut. Takie poszukiwanie nie zawsze są uwieńczone sukcesem, więc w rezultacie kierowcy często zostawiają auta na chodnikach czy trawnikach. To z kolei stanowi utrudnienie dla innych użytkowników ruchu. Nie bez powodu zatem w Poznaniu powstają strefy płatnego parkowania, ale i tu kłopoty z miejscami postojowymi nie są rzadkością. Warto więc znaleźć odpowiedni parking płatny. Poznań pod tym względem ma bardzo rozbudowaną ofertę, niemniej jest kilka kwestii, jakie trzeba mieć na uwadze.

Przyjeżdżasz do Poznania? Wcześniej zarezerwuj parking!

Chcąc uniknąć trudności ze znalezieniem miejsca postojowego, najlepiej zarezerwować je ze stosownym wyprzedzeniem. Można to uczynić za pośrednictwem prostego formularza zamieszczonego na stronie Grupy Interparking. Jest kilka istotnych powodów, dla których opłaca się postawić na obsługiwany przez nią parking. Centrum-Poznań to lokalizacja, gdzie znajduje się ten obiekt. Jest to parking podziemny usytuowany pod Placem Wolności – czyli w samym sercu stolicy Wielkopolski. W formularzu rezerwacyjnym trzeba podać datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju. Opłatę za parkowanie również można uiścić online.

Parking podziemny – dlaczego warto?

Podziemne parkingi w Poznaniu mają sporo zalet. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Dla kierowców są ogromnym udogodnieniem, bo dzięki internetowej rezerwacji mają pewność, że miejsce będzie na nich czekać w wybranym terminie. Poza tym tego typu obiekty nie ingerują w piękny krajobraz Poznania.