Urządzenia monitorujące aktywność fizyczną

Urządzenia monitorujące aktywność fizyczną

Sprawność fizyczna to wartościowe zajęcie, które może poprawić niemal każdy aspekt naszego życia. Nie ma magicznego produktu, który wykona to ćwiczenie za nas, ale dobry tracker pomaga nam przynajmniej zbierać dane i zapewniać bardzo potrzebną motywację do dalszego rozwoju.

Najlepsze urządzenia do monitorowania kondycji obejmują funkcje takie jak monitorowanie tętna, liczenie kroków i śledzenie aktywności w ramach różnych ćwiczeń. Bardziej zaawansowane modele oferują wbudowane śledzenie GPS, przechowywanie muzyki i nie tylko, dzięki czemu podczas długich biegów możesz zostawić telefon w domu. 

Monitory fitness są dostępne w kilku różnych kształtach i rozmiarach, od minimalistycznych pasków po wyrafinowane (i nieporęczne!) Zegarki do biegania z GPS. Smartwatche również oferują podstawowe funkcje śledzenia sprawności, chociaż rzadko są tak w pełni funkcjonalne, jak wersje dedykowane. 

Kupując urządzenie do monitorowania kondycji, najważniejszymi czynnikami, o których należy pamiętać, są funkcje, koszt i styl. Ważna jest również żywotność baterii: podstawowe urządzenia do monitorowania kondycji mogą działać przez tydzień lub dłużej między ładowaniami, podczas gdy smartwatche i trackery z funkcjami GPS mogą wymagać ładowania każdego dnia lub dwóch. 

Przy dziesiątkach konkurencyjnych modeli znalezienie idealnego produktu może być onieśmielające, dlatego spędziliśmy mnóstwo czasu na poszukiwaniu najlepszych z nich. Od podstawowych modeli w przystępnej cenie po potężne multisportowe zegarki fitness – oto najlepsze urządzenia do monitorowania kondycji w 2021 roku. 

Najlepsze ogólnie: Fitbit Charge 4

Fitbit jest liderem na rynku urządzeń do monitorowania kondycji i jest jedną z naszych ulubionych marek w branży. Firma zyskała renomę, produkując niedrogie, łatwe w użyciu urządzenia śledzące zaprojektowane z myślą o potrzebach każdego, kto dąży do bardziej aktywnego stylu życia. 

Fitbit Charge 4 jest najnowszym w popularnym średniej klasy linii produktów Charge, i jest jednym z najlepszych opcji all-around dla miłośników fitness. 

Charge 4 ma wszystkie funkcje, których większość ludzi szuka w monitorze fitness. Może śledzić wszystkie podstawowe informacje, takie jak liczba kroków, jakość snu i tętno, a nawet ma wbudowany GPS. Jest też Fitbit Pay, który współpracuje z wieloma bankami na całym świecie, dzięki czemu możesz zostawić portfel w domu i nadal odebrać kawę po biegu. 

Nowa funkcja Active Zone Minutes zachęca użytkowników do spędzania większej ilości czasu przy podwyższonym tętnie. Funkcja zaleca niestandardowe cele na podstawie zaleceń kilku stowarzyszeń zdrowotnych, w tym Centrum Kontroli Chorób (CDC).

Podobnie jak wszystkie Fitbity, Charge 4 jest wyjątkowo łatwy w użyciu, a jego przejrzysty, prosty interfejs jest intuicyjny nawet dla nowych użytkowników. Synchronizuje się z popularną aplikacją Fitbit, która daje użytkownikom łatwy sposób monitorowania wszystkich swoich statystyk. 

Smukły, stylowy wygląd tego trackera sprawia, że ​​jest to bardzo wszechstronna opcja. Waży prawie nic, więc ledwo go zauważysz na nadgarstku i jest wodoodporny podczas wycieczek nad jezioro lub okrążeń w basenie. 

Żywotność baterii w tym modelu jest również solidna, około siedmiu dni regularnego użytkowania. Jednak przy włączonym GPS żywotność baterii spada do zaledwie kilku godzin. 

Fitbit Charge 4 to świetny wszechstronny tracker fitness. To powiedziawszy, jego umiarkowana cena i podstawowa funkcjonalność oznaczają, że po prostu nie może konkurować z funkcjami z wyższej klasy trackerami. Na przykład, chociaż ma funkcjonalność GPS, śledzenie i mapowanie jest znacznie mniej dokładne niż bardziej zaawansowane modele, a jego podstawowy interfejs nie ma wielu opcji dostosowywania oferowanych przez droższe modele. 

Poza kilkoma drobnymi wadami jest to jednak idealny monitor sprawności dla przeciętnej osoby.