Najlepsze drony do podróży

Najlepsze drony do podróży

Podróże nie są wyjątkiem, ponieważ zarówno profesjonaliści, jak i entuzjastyczni amatorzy coraz częściej dodają te latające kamery do swoich list przewozowych. Efektem końcowym, przynajmniej dla tych, którzy wiedzą, jak z nich korzystać, są ujęcia, które w przeszłości widzieliśmy tylko na dużym ekranie.

Kochać ich lub nienawidzić, wydaje się, że drony tu zostają. Jeśli jesteś gotowy, aby w nią zainwestować, oto nasze aktualne zalecenia oraz kilka wyzwań, o których należy pamiętać podczas wyprawy.

Pamiętaj, że wszystkie nasze zalecenia zostały opracowane z myślą o filmowaniu z podróży. W rezultacie nie znajdziesz takich, które są zbyt duże i ciężkie do podróżowania lub które nie mają wbudowanej kamery.

Najlepszy ogólnie: DJI Mini 2

DJI jest liderem na rynku dronów konsumenckich i nie bez powodu: od wielu lat produkuje wysokiej jakości modele. Jeśli kiedykolwiek oglądałeś i kochałeś film z podróży z nagraniami z drona, istnieje bardzo duża szansa, że ​​został nakręcony na DJI.

Firma zaprezentowała Mavic Mini 2 pod koniec ubiegłego roku, ulepszenie do modelu, który był już zdecydowanym faworytem nowych i średnich pilotów dronów, którzy chcą nagrywać wysokiej jakości filmy bez rozmiaru, wagi lub ceny, która zwykle towarzyszy sprzętowi DJI.

Mini 2 jest malutki: przy zaledwie 5,2 × 3,2 × 2,3 cala i poniżej 8,8 uncji (249 g) z łatwością zmieścisz drona w kieszeni kurtki. Ta druga statystyka jest właściwie ważniejsza: jak opisano poniżej, latające drony są obecnie działalnością regulowaną w wielu krajach, ale modele poniżej 250 g często podlegają mniejszym ograniczeniom. https://gowroclaw.travel/

Jednak pomimo niewielkich rozmiarów Mini 2 nie jest zabawką. Dostaniesz do pół godziny lotu, co jest lepsze niż cokolwiek innego o podobnej wielkości i wadze. Leci również lepiej niż większość innych małych dronów i chociaż silne wiatry nadal będą stanowić problem, są oceniane na radzenie sobie z porywami do 24 mil na godzinę.

Zasięg wynosi do sześciu mil, z funkcją automatycznego „powrotu do domu”, jeśli dron utraci sygnał. Jakość wideo jest dobra, nagrywanie do 4k przy 30 klatkach na sekundę. Jest też wbudowany zoom: 2x przy wyższych rozdzielczościach, 4x przy niższych.

Trójosiowy gimbal pomaga utrzymać stabilną kamerę, nawet gdy dron jest w ruchu, dzięki czemu nagrania są znacznie lepsze. Zaskakująco dobra jest również wydajność przy słabym oświetleniu. Nie ma jednak czujników unikania kolizji, więc zachowaj szczególną ostrożność w zatłoczonych miejscach.

Dron występuje w dwóch konfiguracjach: dron podstawowy i zestaw „Fly More”, który zazwyczaj kosztuje 100 USD więcej. Dodatkowe baterie, części zamienne i futerał są warte dodatkowych pieniędzy, więc jeśli możesz, warto odebrać zestaw. https://gotorun.travel/