Kiedy warto i jak wynająć samochód dostawczy?

Kiedy warto i jak wynająć samochód dostawczy?

Wynajem samochodów to obecnie jedna z najpopularniejszych usług transportowych. Obejmuje ona różne auta – w tym dostawcze. W jakich sytuacjach ich wynajem się opłaca? O czym należy pamiętać przy tej okazji?

Wynajem aut dostawczych – na potrzeby firmy

samochodów dostawczych korzystają przede wszystkim osoby prowadzące działalność gospodarczą. Zakup takiego pojazdu na firmę nie zawsze wchodzi w rachubę z rozmaitych względów, głównie finansowych. Poza tym nie zawsze potrzeba posiadania na własność samochodu dostawczego jest na tyle duża, aby inwestować w taki nabytek. Wynajem tego typu pojazdów jest natomiast niezwykle wygodnym rozwiązaniem, ponieważ okres najmu można bez problemu dopasować do konkretnych preferencji.

Wynajem aut dostawczych – na czas przeprowadzki lub remontu

Usługa, jaką jest wynajem samochodów dostawczych, adresowana jest nie tylko do przedsiębiorców, ale i do osób prywatnych. Sprawny dostawczak okazuje się niezastąpiony podczas remontu czy przeprowadzki, ponieważ  do takiego auta zmieszczą się duże sprzęty AGD, meble, sprzęt sportowy itp. Łatwo w ten sposób przewieźć większe ilości dużych ładunków, co pozwoli zaoszczędzić nie tylko sporo cennego czasu, ale i pieniędzy.

Jak wynająć auto dostawcze?

Forma najmu samochodu dostawczego zależy od potrzeb najemcy. Bardzo często omawiane auta są wypożyczane w formule długoterminowej, ale warto pamiętać o innych wariantach. W PANEK CarSharing samochód dostawczy można wynająć także na minuty. Warunkiem jest posiadanie specjalnej aplikacji i wydanie w niej określonej kwoty. W tym przypadku nie trzeba podpisywać żadnych umów – zainstalowanie aplikacji na smartfonie i zarejestrowanie w niej konta klienta jest równoznaczne z akceptacją warunków najmu. Aplikacja jest niezbędna do otworzenia samochodu oraz zakończenia usługi. Służy ponadto do opłacania przejazdów i namierzania wolnych samochodów. Pozwala też na zgłaszanie usterek. To bardzo wygodny sposób na użytkowanie samochodu dostawczego na atrakcyjnych zasadach.